O mnie

DSC_0524Nazywam się Zuzanna Kołacz-Kordzińska i przede wszystkim jestem człowiekiem wiecznie ciekawym świata. To właśnie ta cecha mojego charakteru sprawia, że wciąż się uczę, poszukuję nowości, badam nieznane. Będąc ciągle w biegu, mam jednak swoje korzenie, swoje stałe zainteresowania, cele oraz marzenia. A że kocham ludzi, którymi jestem nieodmiennie zachwycona, to właśnie wy jesteście w centrum mojego świata.

Z wykształcenia jestem pedagogiem, pedagogiem specjalnym oraz terapeutą pedagogicznym. Doświadczenia zawodowe sprawiły, że z zamiłowaniem potrafię skutecznie szkolić, prowadzić warsztaty, a także pisać (zarówno teksty marketingowe, publikacje dla nauczycieli, jak i książeczki dla dzieci). Dodatkowe kursy i szkolenia dokształcające sprawiły, że zawodowo zajmuję się również doradztwem i wsparciem w zakresie noszenia dzieci w chustach (jestem Doradczynią Noszenia ClauWi), w temacie karmienia dzieci piersią (jestem Promotorką Karmienia Piersią) oraz masażu dziecięcego (jestem instruktorką masażu Shantala). Dzięki doświadczeniu doradzam również w zakresie rozszerzania diety, w tym w oparciu o dietę BLW (czyli „bobas lubi wybór”), rodzicielstwa bliskości oraz eko-rodzicielstwa. Będąc doświadczoną mamą, zajęłam się również baby concierge, ponieważ sama dobrze wiem, jak łatwo się pogubić w gąszczu informacji oraz produktów przeznaczonych dla małych dzieci.

Jestem również doulą, czyli kobietą towarzyszącą innej kobiecie podczas porodu, a także tuż po nim (ukończyłam szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie Doula w Polsce).

Moje doświadczenie zawodowe jest bogate, przez ostatnie lata zajmowałam się różnymi rzeczami i pracowałam lub współpracowałam z wieloma firmami (takimi jak: Young Digital Planet SA, pwn.pl, Ośrodek Rozwoju Edukacji „Educator”, Verlag Dashofer, Fraszka Edukacyjna, Mac Edukacja, etc.). Jednak dwa lata temu, gdy urodziła się moja pierwsza Córeczka Tosia, w moim życiu nastały ogromne zmiany, a z czasem narodziła się chęć wspierania rodziców w tak pięknej, a czasem i trudnej ścieżce, jaką jest rodzicielstwo. W międzyczasie na świat przyszła druga moja Córeczka – Blanka, a ja dojrzałam do tego, by moje marzenia urzeczywistnić. Dlatego powstał Ośrodek Wspierania Rozwoju „Bliżej”, w którym chcę się dzielić swoją wiedzą, doświadczeniem oraz wsparciem. Wiem, że istnieje ogromna potrzeba otrzymania takiego wsparcia wśród rodziców i jednym z projektów, które realizuję we współpracy z firmą WerkArt jest cykl spotkań dla rodziców pt.: „Mama nigdy nie jest sama!”, które mają na celu umożliwienie rodzicom kontaktu nie tylko z innymi rodzicami, ale przede wszystkim ze specjalistami, którzy odpowiedzą na ich pytania. To niesamowite, ale ze spotkania na spotkanie zainteresowanych jest coraz więcej!

Mam nadzieję, że moje wsparcie, moja wiedza i doświadczenia okażą się Wam pomocne! Zapraszam do kontaktu oraz dyskusji. Razem możemy naprawę wiele!

Zuzanna