szkolenia

Jedną z najważniejszych form działalności Ośrodka Wspierania Rozwoju „Bliżej” są szkolenia, warsztaty i konsultacje oraz spotkania, które mają na celu wesprzeć Wasz rozwój jako rodziców oraz pomóc w nabyciu niezbędnych – według Was – kompetencji rodzicielskich.

W naszej ofercie znajdują się:

 1. Szkolenie chustowe – chcesz nosić, ale nie wiesz jak? Zadzwoń, a przyjadę, wybierzemy odpowiednią chustę lub nosidełko, dowiesz się jak i dlaczego właśnie tak nosić swoje dziecko i nauczysz się wiązania odpowiedniej chusty;
 2. Konsultacje chustowe – wspólny wybór najlepszej dla Ciebie i Twojego dziecka chusty lub nosidełka;
 3. Wsparcie laktacyjne – szybka, profesjonalna pomoc w karmieniu piersią;
 4. Przygotowanie do karmienia piersią – konsultacje dla pań w ciąży; indywidualne lub grupowe;
 5. Warsztaty BLW – spotkania dla zorganizowanych grup nt. rozszerzania diety metodą BLW;
 6. Konsultacje nt. rozszerzania diety – indywidualny plan, jak i kiedy wzbogacać jadłospis Twojego maluszka;
 7. Mój Plan Porodu – wspólne stworzenie planu porodu z parą oczekującą dziecka;
 8. Opieka okołoporodowa – warsztaty dla grup zorganizowanych;
 9. Wspieranie rozwoju małego dziecka – warsztaty grupowe mające na celu zapoznanie się z różnego rodzaju metodami wspomagającymi dziecko w jego rozwoju (już od pierwszych dni życia!);
 10. Moje dziecko jest…. – indywidualne konsultacje dotyczące wspomagania rozwoju konkretnego malucha, z uwzględnieniem jego możliwości rozwojowych (szczególnie polecane rodzicom dzieci z wyzwaniami rozwojowymi!);
 11. Masaż Shantala – nauka masażu dla niemowląt (4 spotkania).

OWR „Bliżej” świadczy również usługi „baby concierge”. To cykl indywidualnych spotkań, dotyczących czyli jak przygotowania się przyjście na świat dziecka, w tym przegląd dostępnych na rynku produktów skierowanych dla niemowląt, przygotowanie mieszkania, przygotowanie się do porodu, przygotowanie rodziny na pojawienie się jej nowego członka, etc. Konsultacje te przygotowywane są pod kątem Państwa potrzeb (najpierw przeprowadzamy wywiad, czego Państwo potrzebują, następnie przedstawiamy plan konsultacji do akceptacji przez przyszłych rodziców).

Świadczymy również usługi w zakresie wsparcia młodych rodziców w pierwszych tygodniach życia dziecka! Problemy ze snem, kolki, refluks, przewijanie, karmienie (piersią oraz butelką), kąpiel? Jak zorganizować opiekę nad noworodkiem? Jak wprowadzić rytuały? Jak mu pomóc, jeśli tego potrzebuje? A także – jak pomóc sobie/swojej partnerce, jeśli pojawi się baby blues? Nie jesteście w tym wszystkim sami. My jesteśmy, by Wam pomóc!

Kolejną działalnością Ośrodka jest także organizacja oraz przeprowadzanie szkoleń i warsztatów zarówno dla rodziców jak i dla profesjonalistów, np.: nauczycieli. Szkolimy zorganizowane grupy w wybranym przez nie miejscu i czasie. Przykładowa tematyka szkoleń, to:

1. wspomaganie rozwoju dzieci z: dysleksją rozwojową, nadpobudliwych, z niepełnosprawnością intelektualną;

2. skuteczna komunikacja – jak rozmawiać z innymi ludźmi;

3. emocje – jak sobie z nimi radzić;

4. wypalanie – zawodowe lub rodzicielskie – jak mu przeciwdziałać, jak sobie z nim radzić;

5. baby blues – wsparcie młodej mamy;

6. prawa dziecka, prawa człowieka;

7. mama wraca do pracy – jak się przygotować do tego wielkiego wydarzenia;

8. praca z dzieckiem/uczniem zdolnym;

9. rozwijanie twórczego potencjału u dzieci, młodzieży i dorosłych – trening twórczości;

10. arteterapia, czyli sztuka może leczyć;

11. sztuka wystąpień publicznych.

Jesteśmy również w stanie zrealizować inne tematy na Państwa zamówienie!

Ośrodek Wspierania Rozwoju „Bliżej” wciąż się rozwija i ma służyć Wam w takim zakresie, w jakim jest to potrzebne. Dlatego zachęcam do kontaktu – jeśli szukasz pomocy lub wsparcia w zakresie, który nie został wymieniony powyżej, napisz lub zadzwoń, a na pewno nie zostawimy Cię samego!

 

Zapisy na warsztaty » przejdź do formularza

Zapisy na warsztaty dla specjalistów » przejdź do formularza