Blog

Mama nigdy nie jest sama!

Mama nigdy nie jest sama!

Gdy jakieś półtora roku temu usiadłyśmy z W., by obmyślić, jak zorganizować naprawdę ciekawe spotkania dla rodziców małych dzieci oraz dla przyszłych rodziców, miałyśmy tylko głowy pełne pomysłów, trochę wolnego czasu i bardzo dużo chęci. Zero znajomości i kontaktów, brak sali, która mogłaby pomieścić choćby 50 osób (od tylu planowałyśmy zacząć), brak pewności, czy jakikolwiek specjalista zechce opowiedzieć o czymś za darmo.. Kombinowałyśmy, planowałyśmy, zmieniałyśmy koncepcje. Od tego czasu napisałyśmy tysiące maili do setek firm różnego pokroju. Większość pozostała bez odpowiedzi, ale nie poddawałyśmy się. Odbyłyśmy wiele spotkań, mniej lub bardziej twórczych, poznałyśmy wielu ciekawych ludzi, którzy okazali się podzielać nasze pasje. Podjęłyśmy setki decyzji.

25 stycznia odbyło się czwarte już spotkanie z serii „Mama nigdy nie jest sama!”. W zeszłym roku zorganizowałyśmy trzy – dla przyszłych mam, dla rodziców dzieci w wieku 0-1 oraz dla rodziców dzieci w wieku 1-3. W tym roku zaczęłyśmy ponownie od mam w ciąży, ale tym razem zaprosiłyśmy je z partnerami. A skończyć cykl mamy zamiar spotkaniem dla rodziców dzieci w wieku 3-5, bo okazało się, że jest taka potrzeba. Organizujemy też spotkania już nie tylko w Gdańsku, ale na pewno jedno z nich odbędzie się w Krakowie. Gdzie jeszcze? Czas pokaże, bo chęci i możliwości jest wiele, tylko nas trochę za mało i dzieci nasze prywatne nadal takie absorbujące :-).

Przez ostatni rok ugościłyśmy na naszych imprezach ok. 500 osób. Dzięki współpracy z Gdańskim Archipelagiem Kultury mamy miejsce, do którego możemy nie tylko zaprosić na każde spotkanie 150 rodziców, ale i stworzyć ogromny Kącik Malucha z zabawkami, stolikami, książeczkami i kocami dla dzieci w każdym wieku, zorganizować Mummy’s hand-made – kiermasz, na którym wystawiają się twórcze mamy, zapewnić firmom, które zostały naszymi Partnerami miejsce, w którym i oni mogą się wystawić i porozmawiać z naszymi uczestnikami, a także zaproponować udział w warsztatach – dla dorosłych i dla dzieci. Każde nasze spotkanie to dodatkowe atrakcje – a to animatorzy zabawiający maluchy, a to przymierzalnia z brafitterkami, a to możliwość wykonania USG 4D dla przyszłych mam. Staramy się również, że nasze spotkania to były nie tylko wykłady, ale i rozmowy oraz dyskusje, dlatego organizujemy warsztaty w małych grupach, panele dyskusyjne na plenum, a wreszcie nasi specjaliści są dostępni dla uczestników podczas przerw. No właśnie – w ciągu roku byli u nas obecni: psycholodzy, pedagodzy, prawnik, doradca laktacyjny, logopedzi, położna, doula, ginekolog-położnik, terapeuta, specjaliści od zabaw z dziećmi, brafitterki, stomatolog dziecięcy, doradca od chustonoszenia, właściciel księgarni, właściciel portalu dla tatusiów. Nawiązałyśmy również współpracę z wieloma firmami, wśród nich są np.: Medela, wyd. Mamania, wyd. Format, wyd. MiND, wyd. Zakamarki, Bio-Oil, Skarb Matki, Lingeria, Ceba Baby, Carriwell, White&Black, Black Plum, Twiga, Hug&Play, Dress you Up, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Tołpa, Bobolider i….. wiele wiele innych!

I chyba mogę wreszcie głośno powiedzieć, że nam się udało? Że pasja, dużo pracy i zaangażowanie sprawiły, że stworzyłyśmy coś naprawdę wspaniałego? Że spotkania są coraz ciekawsze, a uczestnicy zawsze w prawie 100% zadowoleni? I że wciąż powtarzają się słowa, że nasze spotkania są inne? Bo naprawdę ciekawe i pełne przydatnej wiedzy? Na pewno byłoby nam trudniej, gdyby nie pomoc naszych rodzin i znajomych – bo we dwie nie dałybyśmy rady! Dziękujemy WAM!

Wiem, że warto. Bo nie zawsze najważniejsze są pieniądze. Naprawdę istotna jest pasja.

Tego chcę nauczyć swoje Córeczki.