Blog

nosidło czy wisiadło?

Mam wrażenie, że pisali o tym już wszyscy i wszędzie, a wszyscy ci którzy nie pisali – na pewno musieli o tym przeczytać. A jednak… Nadal, i to bardzo często, zbyt często, niż bym chciała, widzę dzieci w nosidełkach-wisiadełkach, które nie tylko wiszą, ale często wiszą również przodem do świata (jakoś tak idzie to ze sobą w parze – pewnie dlatego, że ci którzy kupują nosidła ergonomiczne, wiedzą dobrze, że przodem do świata nosić nie można!).

No i nie wiem – podchodzić, uczyć, zwracać uwagę, krzyczeć czy prosić? Przecież mi nie chodzi o ciebie, dorosły człowieku, a o twojego malucha, o jego zdrowie, jego kręgosłup, jego krocze, jego układ nerwowy! Wiem, że często po prostu nie masz świadomości, że tak robić nie można, że te nosidła, które są tak popularne, tak reklamowane, niekoniecznie są tym, czego szukałeś dla swojego dziecka – czyli czymś najlepszym, bo nosisz, a nie tylko wozisz..

Posłuchaj więc. Maluch w nosidełku powinien siedzieć, jego nóżki powinny być szeroko rozstawione (tak, jakby chciały objąć cię w pasie), a pupa powinna lekko wpadać w nosidełkowe zagłębienie. Maluch w nosidełku, tak jak w chuście, powinien przyjmować pozycję żabki. To nie prosta deseczka, którą przykładasz sobie do brzucha. Popatrz przez chwilę na swoje dziecko i zastanów się – czy jest jej/jemu w takiej pozycji wygodnie? czy mi byłoby wygodnie? Czy maluch siedzi sobie i rozgląda się na boki, majtając nóżkami, czy cały ciężar jego ciała przeniósł się na jego genitalia i a jego nóżki zamiast majtać, zwisają smutno skierowane ku dołowi?

Zanim więc kupisz lub pożyczysz nosidełko, sprawdź uważnie, czy ma ono szeroki panel, w którym dziecko będzie wygodnie siedziało, a jeśli już kupiłeś takie z wąskim – zastanów się, czy warto obciążać genitalia i kręgosłup malucha noszeniem go w czymś takim? Szukaj nosideł ergonomicznych – jest ich sporo na rynku, a ich cena wcale nie musi być większa od popularnych wisiadeł!

I noście się na zdrowie. I Twoje i Twojego Malucha 🙂

 

PS jeśli nie wiesz, jakie nosidło wybrać, napisz lub zadzwoń, pomożemy Ci!