Blog

VI Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo zdrowa”. Kwiat Kobiecości

VI Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo zdrowa”. Kwiat Kobiecości

Czy wiesz, że według Millward Brown spośród kobiet, w grupie wiekowej 20-50 lat tylko 45 proc. kobiet wykonuje badania ginekologiczne regularnie (co najmniej raz na dwa lata), a 18 proc. Polek w tej samej grupie wiekowej nigdy nie miało wykonywanej cytologii? Efekt? 60 proc. przypadków raka szyjki macicy rozpoznaje się w Polsce zbyt późno (w drugim, a nawet w trzecim stopniu zaawansowania), a 5 kobiet dziennie umiera z jego powodu. Natomiast co roku na raka jajnika umiera ponad 2500 Polek, w przypadku którego podstawą diagnozy jest USG transwaginalne (czyli dopochwowe).

Aby zmienić te niechlubne statystyki Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości rozpoczęła już szóstą, coroczną Kampanię Społeczną „Piękna bo Zdrowa”. W tym roku przyłączam się do akcji nie tylko kupując bransoletkę, ale również zachęcając Was, byście dołączyły do nas!

Zrób badanie ginek ( ) logiczne.

Nie bierz problemu w nawias!

Koniec wymówek!

KKob

Ja od lat badam się regularnie – coroczne badanie cytologiczne to coś nad czym nawet się nie zastanawiam, traktuję to jako coś zupełnie oczywistego! Dbając o siebie, dbam o moją Rodzinę, o moje Córki, które potrzebują mamy. Pamiętam, jak moja Mama walczyła ze zmianami nowotworowymi narządów kobiecych i jak te walki wygrywała. Również dlatego, że zmiany te były szybko wykrywane. Bo raka szyjki macicy można wyleczyć, można ocalić życie, jeśli tylko szybko się do wykryje i szybko zacznie z nim walczyć!

Dlatego Kobiety zachęcam Was i proszę jednocześnie: badajcie się regularnie! Chrońcie swoje życie i zdrowie. I żyjcie długo, bo warto!

kwiat kobiecości

Szósta edycja kampanii Kwiatu Kobiecości „Piękna bo zdrowa” niesie za sobą aż 4000 bezpłatnych kuponów na badania cytologiczne. To liczba specjalna, ponieważ każdego roku 4000 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Kupony na bezpłatne badania będą zamieszczone w styczniowych wydaniach magazynów wydawnictwa Bauer: „Świat Kobiety” i „Naj” oraz w lutowych numerach magazynów „Tina” i „Olivia”. Upolujcie kupon, zbadajcie się!

KUPON.jpg

a TUTAJ znajdziecie listę placówek, które biorą udział w akcji.

Możesz zrobić coś jeszcze: KUP BRANSOLETKĘ – zostań niezapominajką i lokalną Ambasadorką Akcji 🙂

DSC_0187

Jesteście z nami? Proszę, napiszcie w komentarzach – Wasze imiona i skąd jesteście – niech będzie nas więcej i więcej!